Ελληνικό φόρουμ αφιερωμένο στα Ινδικά χοιρίδιά!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Ελληνικό φόρουμ αφιερωμένο στα Ινδικά χοιρίδιά!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ο IGGY ΤΟ ΙΝΔΙΚΟ ΜΟΥ ΧΟΙΡΙΔΙΟ

4 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

LuciFer

LuciFer

Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Γεια σας,
προσφατα απεκτησα ενα ινδικο χοιριδιο. τον Iggy.ειναι μωρο καπου 1,5 μηνων. μου τον εκανε δωρο ο δικος μου και ειναι αξιολατρευτος. ειχα μπει σε ενα φορουμ αποκλειστικα για ινδικα χοιριδια, δν θελω να πω ονομα, αλλα η διαχειρηστρια ηταν αντιπαθεστατη και δν μαρεσε ο τροπος της. αφηστε που μονιμως γραφανε ''α μην παρεις απο pet shop ειναι χαμενα λεφτα εηω οσες φορες πηρα το εκλαιγα!'' δλδ το ζωο μ ειναι ξεγραμμενο?
τεσπα το φροντιζω τ χω παρει παιχνιδια, χορτο, φρουτα, βιταμινες. απ ολα. το χω στα ωπα ωπα
χτες παρατηρησα ενα μικρο εκζεματακι στο ποδι του. ειναι ψωρα? αν οχι μπορω να του βαλω προληπτικα φαρμακο για την ψωρα η δεν κανει καλο?


kragion

kragion
Admin

Ως προς το υπόστρωμα, ετοιμάζω έναν οδηγό πώς να φτιάξετε το δικό σας.
Δεν έχει να κάνει με το αν είναι μωρό ή όχι για το αν θα κάνεις μπάνιο!
Να σου πεί ακριβώς τί αλοιφή είναι και τα συστατ.
Κατα τη γνώμη μου δεν είναι σωστό να το πας στη φίλη σου. Δεν έχει καμία υποχρέωση να το κοιτάξει... και αν κολλήσει? Πιστεύω πως πρέπει να εξηγήσεις στους δικούς σου ότι είναι δική σου ευθύνη η φροντίδα του!! Εάν είναι τόσο δύσκολο να τον πάρεις μαζί σου, τότε θα πρέπει να σκεφτείς το ενδεχόμενο να μην πας.

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει τη σοβαρότητα της κατάστασης του χοιριδίου σου!!

https://greekguineapigs.forumgreek.com

LuciFer

LuciFer

μια χαρα ηταν η φιλη μ δεν της δημιουργησε κανενα θεμα! δεν εχει καν προσωρησει κανενα αλλο σημαδι τοσες μερες κ εχει μονο 1 και παει καλητερα. δεν μπορουσα να μην παω πασχα με τους γονεις μ επειδη εχει το ινδικο χοιριδιο μυκητα! εκτος τους οτι θα με αποκλιρωσει ο πατερας μ θα μαθει πως εχει μυκητα και θα πεταξει κ μενα κ εκεινο εξω απ το σπιτι!

giannis

giannis

Παιδια θελω μια μικρη βοηθεια εχω 7 χοιριδια και το ενα πρεπει να εχει ξηροδερμια. το καταλαβα γιατι εχει και απωλεια μαλλιων και πολυ ξερο δερμα και αν το ξυσεις φευγουν κομματια αλλα σε ενα μονο σημειο πισω στην πλατη του. θελω να μου πειτε αν ειναι μεταδοτικο αυτο και αν ξερετε κανενα φαρμακο για την αντιμετοπιση της. εχω ακουσει για 2 φαρμακα αλλα δεν ξερω ποσο μπορουν να βοηθησουν. το πρωτο ειναι το

Humilac και το αλλο λεγεται cothivet. Aν μπορειτε βοηθειστε. ευχαριστω...

Mpagasoula

Mpagasoula

Καλύτερα να πας σε έναν κτηνίατρο. Θα ξέρει περισσότερα...

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης