Ελληνικό φόρουμ αφιερωμένο στα Ινδικά χοιρίδιά!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Ελληνικό φόρουμ αφιερωμένο στα Ινδικά χοιρίδιά!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Πρόβλημα με διατροφή

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Πρόβλημα με διατροφή Empty Πρόβλημα με διατροφή Σαβ 28 Μάης 2011 - 23:37

iugin

iugin

Καλησπέρα και από μενα.Είμαι η Ευγενία και περήφανη μαμά μιας κούκλας,της Μιλού.Διάβασα πολύ τις τελευταίες μερες για την διατροφή της και για όλα τα υπόλοιπα ε πάρα πολλά site .Ενώ αγόρασα σταγόνες βιταμίνης c κατάλαβα ότι δεν προσφέρουν και πολλά πράγματα.Σκέφτηκα λοιπόν,οκ θα της δίνω πολλά λαχανικά.Εδώ όμως έχουμε ένα μεγάλο πρόβλημα.Το μόνο που τρώει είναι το καρότο..Για πιπεριά ούτε λέξη.. Sad Τι άλλο να δοκιμάσω;;; Crying or Very sad

2Πρόβλημα με διατροφή Empty Απ: Πρόβλημα με διατροφή Τρι 31 Μάης 2011 - 5:01

kragion

kragion
Admin

Υπάρχει μεγάλη αφθονία φρέσκων λαχανικών που είναι κατάλληλα για ινδικά χοιρίδια. Ενδεικτικά αναφέρω:
Αντίδι
Μαρούλι
Καρότο
Καλαμπόκι
Πιπεριά (κόκκινη κίτρινη πράσινη), όχι καυτερή
Ντοματίνια
Αγριοράδικο
Σιτάρι
Αγγούρι
Μαϊντανό
κλπ κλπ...

Φυσικά μπαίνουν στην διατροφή τους σταδιακά και πλυμένα! Και μερικά φρούτα τρώνς αλλά παρέχουμε ελάχιστη ποσότητα -σαν λιχουδιά-, γιατί τα φρούτα περιέχουν ζάχαρη!

https://greekguineapigs.forumgreek.com

3Πρόβλημα με διατροφή Empty Απ: Πρόβλημα με διατροφή Τρι 3 Ιουλ 2012 - 22:41

Queen.C

Queen.C

Γεια σας,ειμαι μαμα ενος μουργου 8 μηνων περιπου που δεν τρωει τιποτα απο λαχανικα.δεν δοκιμαζει καν και δεν ξερω τι να κανω:/

4Πρόβλημα με διατροφή Empty Απ: Πρόβλημα με διατροφή Παρ 26 Οκτ 2012 - 18:21

kragion

kragion
Admin

Queen.C έγραψε:Γεια σας,ειμαι μαμα ενος μουργου 8 μηνων περιπου που δεν τρωει τιποτα απο λαχανικα.δεν δοκιμαζει καν και δεν ξερω τι να κανω:/

Εσύ δίνε του και φρέσκα λαχανικά και κάποια στιγμή που θα πεινάσει θα δοκιμάσει... :bigwing

https://greekguineapigs.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης