Ελληνικό φόρουμ αφιερωμένο στα Ινδικά χοιρίδιά!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Ελληνικό φόρουμ αφιερωμένο στα Ινδικά χοιρίδιά!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Tο ινδικό χοιρίδιο μου έγινε επιθετικό!!;;

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

evangelie

evangelie

Γεια σας και πάλι!Εδώ και λίγο καιρό αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το μεγαλύτερο ινδικό χοιρίδιο μου τη Zoulou,που έχει κόρες τη Balou και τη Miki!Πήγαμε για πρώτη φορά από τότε που πήραμε τα ινδικά χοιριδιάκια διακοπές και τα αφήσαμε σε μια κυρία που προσέχει ζωάκια!Την πήραμε τηλέφωνο για να μάθουμε πως τα πήγαιναν τα χοιριδιάκια και μας είπε ότι η Zoulou είχε γίνει επιθετική και έτσι την χώρισε από τη Pouka,τη Balou και τη Miki (την έβαλε στο κλουβί του ινδικού χοιριδίου που είχε παλιά το οποίο πέθανε από γεράματα)!!Όταν γυρίσαμε μας έκανε δώρο το κλουβί αυτό!!Εμείς δοκιμάσαμε να ξαναβάλουμε τη Zoulou στο παλιό της κλουβί εκείνη όμως έκανε συνέχεια κάτι προειδοποιητικούς ήχους με τα δόντια της και μάλωνε πολύ άσχημα με τις άλλες. Αρχικά,νομίζαμε ότι έφταιγε η έλλειψη χώρου ,αφού σε ένα κλουβί που προοριζόταν για 2 ζούσαν 4 χοιρίδια (γιαυτό εξάλλου φτιάχνουμε ένα καινούριο).Μετά όμως που τα βγάλαμε βόλτα στο σαλόνι και τα αφήσαμε ελεύθερα σε έναν μεγάλο χώρο παρατηρήσαμε ότι η συμπεριφορά της Zoulou παρέμενε η ίδια.Στη συνέχεια,βάλαμε τη Zoulou στο κλουβί της
και το αφήσαμε στο πάτωμα.Κάθε φορά που πλησίαζε κάποιο χοιριδιάκι η ZOULOU έκανε αυτούς τους προειδοποιητικούς ήχους με τα δόντια της.Μήπως έχετε καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;;

kragion

kragion
Admin

Μπορεί να φταίει όντως το μικρό κλουβί. 2ον είναι όντως θηλυκό?? 3ον μπορεί απλά να μην αντέχει με τα υπόλοιπα κορίτσια!! Και 'γω και τα 3 μου αρσενικά κάποια στιγμή τους χώρισα γιατί μαλώνανε σαν τρελλά!!

https://greekguineapigs.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης