Ελληνικό φόρουμ αφιερωμένο στα Ινδικά χοιρίδιά!
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Ελληνικό φόρουμ αφιερωμένο στα Ινδικά χοιρίδιά!


Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Γεια και απο εμενα!!!

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Γεια και απο εμενα!!! Empty Απ: Γεια και απο εμενα!!! Πεμ 30 Οκτ 2014 - 7:52

Giannahr

Giannahr

Γεία σου Στέλιο και από εμένα!!Πριν αποκτήσεις ινδικό χοιρίδιο θα πρέπει πρώτα να ενημερωθείς σωστά για την φροντίδα τους,την στέγαση τους γενικά ότι τα αφορά για την σωστή και καλή ποιότητα ζωής τους!Τα ινδικά χοιρίδια είναι αξιολάτρευτα ζωάκια!Θέλω μόνο να κάνω δύο παρατηρήσεις. Αναφέρεις ότι σκέφτεσαι να αποκτήσεις θηλυκό και αρσενικό.Θα πρέπει να σε ενημερώσω πως κάτι τέτοιο δεν συνιστάται και ο λόγος είναι ένας!Εγκυμοσύνη σε ινδικά χοιρίδια δεν συνιστάται.Έτσι θηλυκά και αρσενικά χοιρίδια θα πρέπει να στεγάζονται σε διαφορετικό χώρο!Τώρα όσον αφορά στους εκτροφείς και συγκεκριμένα στην Ελλάδα!Δεν θα βρεις εκτροφεία για να αγοράσεις ινδικά χοιρίδια και αν βρεις δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι νόμιμα!Προσωπικά θα σου πρότεινα να υιοθετήσεις ένα ινδικό χοιρίδιο μιας και υπάρχουν αρκετά ινδικά χοιρίδια που ψάχνουν να βρουν ένα νέο σπίτι.Ρίξε μια ματιά σε σελίδες στο facebook ή σε blogs για ινδικά χοιρίδια.Είμαι σίγουρη πως θα βρεις αυτό που ψάχνεις!!Μην στηρίξεις κάποιο pet shop αγοράζοντας ζωάκι και μην στηρίξεις κάποιον ιδιώτη εκμεταλλεύεται τα ινδικά χοιρίδια από χόμπι ή για χρηματικούς σκοπούς!Επειδή βλέπω μεσολάβησαν κάποιοι μήνες μέχρι να απαντήσει κάποιος στον χαιρετισμό και την ερώτηση σου τελικά πήρες ινδικά χοιρίδια;

http://giannapiggies.blogspot.gr/

2Γεια και απο εμενα!!! Empty Απ: Γεια και απο εμενα!!! Τετ 11 Ιουν 2014 - 19:00

Stelios7

Stelios7

Επισεις αν καποιος γνωριζει καποιον εκτροφεα να μου προτεινει!

3Γεια και απο εμενα!!! Empty Γεια και απο εμενα!!! Τετ 11 Ιουν 2014 - 18:46

Stelios7

Stelios7

Γεια σας κενουριος εδω και γενικα με τα ινδικα χοιριδια! Δεν εχω ακομα καποιο αν και εχω κλουβι και ολα τα παρελκομενα μου λειπουν τα μικρα! Σκευτομαι να βρω ενα αρσενικο και ενα θηλικο!

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης